když myslíte
na vzdělání svých dětí
respektujeme individualitu každého dítěte
když myslíte
na vzdělání svých dětí
chováme se k dětem s laskavou důsledností
když myslíte
na vzdělání svých dětí
jsme relativně malou školkou, kde se všichni známe
PŘÍSPĚVKY 2020/2021
Informace pro rodiče dětí z MŠ Čajkovička.

Číst dále ...
Po dobu letních prázdnin - 1. července až 31. srpna 2021 bude na našem FB profilu probíhat velká letní soutěž. Téma: CENTRUMÁČEK u vody.

Číst dále ...
Krásné a pohodové léto, naši milí Centrumáčci.

Číst dále ...
V úterý 22. června máme ve školce poslední barevný den celoročního roku - tentokrát den MODRÝ.

Číst dále ...
Děkujeme našim novým rodičům za dnešní účast na informační schůzce.

Číst dále ...
V pátek 25. června se budeme na školní zahradě loučit s našimi předškoláky.

Číst dále ...
Provoz naší mateřské školy období letních prázdnin červenec - srpen 2021.

Číst dále ...
V úterý 15. června jednou děti ze třídy Kočičky a Ptáčci na polodenní výlet na Mauglího stezku v Bohumíně. Autobus hradíme ze sponzorských darů.

Číst dále ...
Krátká informační schůzka našich nových rodičů.

Číst dále ...
VESELÝ týden jako dárek na Mezinárodní den dětí.

Číst dále ...
Ve čtvrtek 20. května máme ve školce "ČERVENÝ den.

Číst dále ...
Vyúčtování plateb za duben 2021 (stravné) a květen 2021 (úplata).

Číst dále ...
Hezký den, Centrumáčci, na tento víkend jsme si pro vás připravili malou výzvu.

Číst dále ...
V pondělí 10. května dojde k otevřením naší mateřské školy pro VŠECHNY naše děti.

Číst dále ...
V úterý 27. dubna máme ve školce čarodějnické dopoledne. Oblečte nám, prosím, děti již ráno do kostýmu, věci na převlečení přibalte do tašky. Pokud si chcete malou čarodějnici nebo čaroděje také vyzvednout, věci balit nemusíte.:)

Číst dále ...
Ve čtvrtek 15. dubna proběhne v online prostředí první setkání našich předškoláků, kteří byli z důvodu nařízení rozděleni do skupin po maximálně 15 dětech a nemají tak možnost se potkávat ve školce.

Číst dále ...
Zápis do mateřské školy probíhá od 2. května do 16. května (distanční formou) a ve čtvrtek 6. května od 10,00 do 17,00 hodin OSOBNĚ. Moc se na vás těšíme.

Číst dále ...
Rozdávání velikonočních balíčků.

Číst dále ...
Vyzvedávání oblečení z MŠ.

Číst dále ...
V pondělí 12. dubna 2021 dochází k návratu předškolních dětí a dětí rodičů vybraných profesí.

Číst dále ...
Ve čtvrtek 25. března proběhne v online prostředí informativní schůzka s ředitelem, panem Mgr. Martinem Bandorem a paní zástupkyní ZŠ, paní Mgr. Stanislavou Starzovou.

Číst dále ...
Konkrétní podobu Distančního vzdělávání najdete na našich webových stránkách, v sekci DISTANČNÍ VÝUKA.

Číst dále ...
Na základě usnesení vlády ze dne 26.2.2021 dochází k plošnému uzavření mateřských škol.

Číst dále ...
Na základě zhoršující se epidemiologické situace dochází ke změně povinného nošení ochranných prostředků dýchacích cest. ŽÁDÁME rodiče o dodržování, které je v zájmu zdraví nás všech. Děkujeme vám.

Číst dále ...
Ve čtvrtek 18.února máme ve školce "růžový" den celoročního projektu Barevný rok. Moc vám, naši milí rodiče, děkujeme za spolupráci.

Číst dále ...
Docházka dětí v průběhu jarních prázdnin.

Číst dále ...
Haló, pane Karnevale, račte dále, račte dále...

Číst dále ...
Ve středu 3. února k nám dorazí divadlo s pohádkou "O mlsné opičce".

Číst dále ...
V rámci našeho celoročního projektu BAREVNÝ ROK máme ve čtvrtek 28. ledna 2021 BÍLÝ DEN. Předem vám děkujeme za spolupráci.

Číst dále ...
PROSÍME o dodržení termínu. V pondělí 11. ledna 2021 vybíráme školné na leden 2021 (300,- Kč) a stravné za prosinec 2020 (dle počtu odchozených dní).

Číst dále ...
O N L I N E Letošní vánoční besídky byly pro naše milé rodiče překvapením. Epidemiologická situace nám neumožnila mít každoroční vánoční besídky s tvořením tak, jak jsme byli zvyklí, ale podařil sen mát vymyslet a zrealizovat náhradní plán :) Besídky jsme s dětmi poctivě nacvičili a poté natočili. Jak dopadly, se můžete podívat v odkazech.

Číst dále ...
PŘIPOMÍNÁME...v termínu 28. - 31. prosince 2020 má naše školička vánoční prázdniny. Dveře školky pro vás otevřeme v pondělí 4. ledna 2021.

Číst dále ...
Krásné vánoční svátky, naši milí Centrumáčci.

Číst dále ...
Již tento čtvrtek 17.12.2020 nás čeká poslední "barevný" den projektu "Barevný rok."

Číst dále ...
Nás každoroční Vánoční jarmark, v letošním roce již VI. ročník, letos neproběhne z důvodu špatných epidemiologických podmínek v tradičním "kabátku", ale pouze jako prodej dětských výrobků za doprovodu vánočních koled. Děkujeme všem, kteří se cestou ze školky zastaví u stánků našich dětí a udělají jim tímto radost.

Číst dále ...
Ahoj Centrumáčci, před uzavřením zoologických zahrad si stihli

Číst dále ...
Fotogalerie z celodenního výletu do ZOO 6.10.2020.

Číst dále ...
Fotečky z krásného podzimního dne v zoologické zahradě.

Číst dále ...
V úterý 6. října 2020 jedou třídy Rybičky a Motýlci na celodenní výlet do ZOO Ostrava.

Číst dále ...
Vážení rodiče, můžete se zapsat v šatnách tříd.

Číst dále ...
Jsme velice rádi, že i v letošním roce se nám podařilo navázat na velice milou a přínosnou spolupráci s Regionální knihovnou Karviná, která si pro naše děti připravila řadu zajímavých a poutavých besed. V rámci povídání s paní knihovnicí se děti seznamují nejen s prostředím dětského oddělení v části Mizerov, ale především knihami, časopisy, leporely, encyklopediemi...

Číst dále ...
V rámci celoročního projektu Barevný rok máme ve středu 30. září ŽLUTÝ DEN.

Číst dále ...
Již po několikáté se naše mateřská škola zapojila do veřejné sbírky, kterou pořádá Fond Sidus. Tentokrát jsou u nás na třídě k zakoupení DIVOCÍ LEPÍCI.

Číst dále ...
Milí Centrumáčci, od pondělí 14. září nám budou opravovat chodník před brankou u výměníku, která nebude průchozí. P*R*O*S*Í*M*E o používání branky s pastelkami.

Číst dále ...
Vážení rodiče, “roušková” doba se nám vrátila a tak jsme nuceni respektovat nařízení ministerstva zdravotnictví a od čtvrtka 10. září 2020 POUŽÍVAT ROUŠKY i u nás v CENTRUMÁČKU...tato povinnost platí pro všechny doprovázející osoby, děti roušku mít NEMUSÍ. Zároveň vás prosíme, aby do budovy MŠ přiváděla děti vždy pouze JEDNA osoba. Z důvodu zvýšených hygienických opatření byl u vstupu do MŠ instalován stojan s desinfekcí. Předem vám děkujeme za dodržování.

Číst dále ...
V pondělí 14. září k nám do školky zavítá divadlo manželů Antošových se svými marionety. V případě hezkého počasí bude divadelní představení s názvem "O ševci Matesovi" probíhat venku, na zahradě MŠ. Vybíráme 50,- Kč.

Číst dále ...
Ve středu 16.9.2020 bude od 6,00 do 16,00 hodin probíhat výběr plateb.

Číst dále ...
A je to tady...dlouho tak očekávaný první "školkový" den.

Číst dále ...
Obsazení paní učitelek na školní rok 2020/2021.

Číst dále ...
Z důvodu změn v zásadních dokumentech školy, nastavení pravidel upravujících zvýšené hygienické podmínky mateřské školy ŽÁDÁME RODIČE o účast. Začátek je vždy stanoven na 15,30 hodin. Budeme se na vás moc těšit. Děkujeme.

Číst dále ...
Na základě doporučení Ministerstva školství, mládeže a tělovýchovy přistupujeme od 1. září 2020 k mimořádným opatřením. Děkujeme, že opatření neberete na lehkou váhu a v rámci zdraví nás všech je dodržujete. Moc vám děkujeme.

Číst dále ...
Od školního roku 2020/2021 budeme sbírat data přes online dotazníky a ankety, které nám pomáhají zlepšovat podmínky výchovně vzdělávacího procesu. Děkujeme všem, kteří nám tímto pomáhají a posouvají nás vpřed. Rodiče, kterým online forma nevyhovuje nás mohou kontaktovat na emailu ms.centrum@seznam.cz, kde společně najdeme cestu, jak se do života naší školičky zapojit. Jsme rádi za všechny vaše podněty, dotazy, připomínky, stížnosti...Děkujeme vám.

Číst dále ...
Začátek docházky do školky je pro děti a jejich rodiče velkou změnou v dosavadním životě. Tato změna s sebou přináší spoustu věcí, pocitů a zážitků, se kterými se musí malý školáček vyrovnat: vstup do neznámé budovy a do třídy s jejím vybavením a hračkami, vstup mezi cizí děti a dospělé, přizpůsobení se dosud nezvyklému režimu a požadavkům, komunikace s "novou autoritou" - paní učitelkou a zejména odloučení od rodičů.

Číst dále ...
Pilně se připravujeme na další školní rok. Nejen úklidem, menšími opravami interiéru a novou výzdobou, ale především novým "kabátem" vstupních prostor. Věříme, že nová výmalba v pastelových barvách hlavního vchodu a celého schodiště všem zpříjemní vstup do naší školičky.

Číst dále ...
Opět jsme si užili den tentokrát v modrém. Modrá barva evokuje vodu a tak jsme také téma dnešní zábavy vybrali vodní. Hráli jsme si na námořníky, poznávali vodní svět. Výtvarnými pracemi jsme nakonec ozdobili plot školky. Všichni jsme z toho měli radost.

Číst dále ...
Nastala chvíle loučení! Nastala chvíle loučení! Přesto, že ukápla nejedna slza, byla to chvíle veselá a slavnostní. Děti po tak dlouhém odloučení se nemohly na sebe vynadívat a bylo znát, že jsou šťastné ve společnosti své třídy.

Číst dále ...
Poslední den "veselého týdne" věnovaného dětem a jejich svátků jsme se úustili do malování. Vznikl velký, barevný a krásný obraz.

Číst dále ...
Dnešní plánovaný výlet do Dinoparku se bohužel nemohl uskutečnit. Pustili jsme se tedy do malování a bylo veselo! Všichni netrpělivě čekali na příchod paní kuchařek se zmrzlinou... Byl to príma den!

Číst dále ...

100

dětí
v MŠ


4

třídy
v MŠ


10

odborných
pedagogů


200

aktivit
přes rok

"Učit se bez přemýšlení je zbytečné. Přemýšlet bez učení je nebezpečné."

Konfucius

"Vzdělání je to, co nám zůstane, když zapomeneme všechno, co jsme se naučili ve škole."

Karel Čapek

„Učte se, jako byste se hnali za někým, koho nemůžete dohonit, a jako by to byl někdo, koho nechcete ztratit!“

Konfucius

„Pamatujte si, že dokud budeme generálům platit víc než učitelům, nebude na světě mír.“

Jan Masaryk

„Vzdělání moudrému ukazuje, jak málo ví, a hloupému dává iluzi, že ví hodně.“

Julian Tuwim
Copyright © 2004-2020 Základní škola a Mateřská škola U Studny v Karviné. Všechna práva vyhrazena. Kopírování textů nebo obrazové dokumentace pouze se souhlasem provozovatele.