když myslíte
na vzdělání svých dětí
respektujeme individualitu každého dítěte
když myslíte
na vzdělání svých dětí
chováme se k dětem s laskavou důsledností
když myslíte
na vzdělání svých dětí
jsme relativně malou školkou, kde se všichni známe
PŘÍSPĚVKY 2021/2022
Ve čtvrtek 23. června jedou naše Rybičky a Motýlci na celodenní výlet. Rybičky vláčkem do Mostů u Jablunkova a Motýlci autobusem do ZOO Ostrava. Bližší informace na plakátech.

Číst dále ...
V úterý 21. června nás čeká poslední z našich barevných dní celoročního projektu - DEN MODRÝ.

Číst dále ...
Vážení rodiče, ve čtvrtek 16. června Vám srdečně zveme na naši - vaši první třídní schůzku.

Číst dále ...
Ve středu 15. června 2022 bude v Andělské literárce probíhat slavnostní pasování předškoláků. Děti si převezmeme v prostoru kavárny mezi 15,15 - 15,20 hod. Začínáme v 15,30 hodin.

Číst dále ...
❤️Milé kolegyňky, chtěla bych KAŽDÉ z vás strašlivě poděkovat za naprosto úžasné nasazení a obětavost při realizaci našeho dětského dne. Je radost s vámi pracovat. ❤️ Poděkování patří také těm, které na fotce bohužel nejsou… Petra Jelínková

Číst dále ...
Děkujeme všem našim rodičům, prarodičům, sourozencům a přátelům školy za hojnou účast na našich oslavách ke Dni dětí, které se konaly ve čtvrtek 2. června v reálu Lodiček parku Boženy Němcové.

Číst dále ...
Na základě §2 odst. 5 a 6 zákona č. 67/2022 Sb. "Lex Ukrajina" vyhlašuje ředitel školy na 9.6.2022 od 14:00 do 16:00 termín zápisu pro ukrajinské děti. Відповідно до §2 абзаців 5 і 6 Закону № 67/2022 Зб. «Лекс Україна» оголошує директора школи 9 червня 2022 року з 14:00 до 16:00 кінцевого терміну зарахування українських дітей.

Číst dále ...
Ve čtvrtek 19. května 2022 máme ve školce další z našich barevných dní - budeme se věnovat barvě ČERVENÉ.

Číst dále ...
Na webových stránkách MŠ byly zveřejněny informace ke správnímu řízení o přijetí dítěte k předškolnímu vzdělávání na MŠ Centrumáček na školní rok 2022/2023.Z důvodu velkého počtu náhradníků ŽÁDÁME všechny přijaté uchazeče, aby do konce týdne potvrdili svůj nástup na email petra.jelinkova@ustudny.cz. Děkujeme.

Číst dále ...
Naše milé maminky, srdečně vás zveme na krátkou besídku.

Číst dále ...
Ve čtvrtek 29. dubna bude naše školička otevřena jen pro malé čarodějnice a čaroděje. Kouzlit budeme nejen dopoledne na třídách, ale také v odpoledních hodinách na školní zahradě. VSTUP pouze v KOSTÝMU.

Číst dále ...
Zápis k předškolnímu vzdělávání na školní rok 2022/2023 proběhne v úterý 3. května 2022. Dokumenty ke stažení v záložce INFORMACE o MŠ - zápis.

Číst dále ...
Velikonoce se kvapem blíží a my už si pomalinku zdobíme školičku do velikonočního "kabátku". Vloni jste nám v rámci distančního vzdělávání pomohli nazdobit náš VAJÍČKOVNÍK a my bychom v této společné aktivitě rádi pokračovali. Pomůžete nám, naši milí Centrumáčci, také letos? Svá nazdobená vajíčka můžete nosit v týdnu od 11. dubna do 14. dubna 2022. Fotku nám můžete vložit pod příspěvek na našem Facebooku.

Číst dále ...
V pátek - na APRÍLA - budeme mít školku NARUBY.

Číst dále ...
V pátek 8. dubna a 29. dubna 2022 bude v naší školičce probíhat "PŘEDŠKOLIČKA" pro rodiče s dětmi, které mají zájem o zápis k předškolnímu vzdělávání na školní rok 2022/2023.

Číst dále ...
Ve středu 23. března 2022 pojede třída Rybičky a Motýlci na polodenní výlet na Mauglího stezku do Bohumína.

Číst dále ...
Ve čtvrtek 24. března 2022 máme ve školce další z našich barevných dní - budeme se věnovat "jarní" barvě, ZELENÉ.

Číst dále ...
Termíny zápisů k základnímu vzdělávání na ZŠ U Studny. Den otevřených dveří.

Číst dále ...
Z M Ě N A Karneval s Hopsalínem bude probíhat v dopoledních hodinách v pondělí 14. března.

Číst dále ...
Srdečně zveme rodiče budoucích prvňáčků na besedu s vedením školy a budoucími paní učitelkami vašich dětí. Schůzka se koná v mateřské škole - třída Motýlci.

Číst dále ...
Ve čtvrtek 17. února 2022 máme ve školce další z našich barevných projektových dní - tentokrát den růžový.

Číst dále ...
V úterý 25. ledna 2022 máme v mateřské škole pátý "barevný" den. Předem děkujeme rodičům za spolupráci.

Číst dále ...
Od středy 19. ledna 2022 si můžete na třídě svého dítěte vyzvednout potvrzení o slevě na dani - školkovaném za rok 2021.

Číst dále ...
Celý den v pyžamu.

Číst dále ...
Každý rok se již tradičně věnujeme projektu "BAREVNÝ ROK", který máme letos poprvé spojený s pohádkami.Každý měsíc budeme činnosti směřovat odpovídající barvě, pohádce, budeme zpívat, kreslit, hrát divadlo, stříhat, modelovat...a napadlo nás, že pohádku přesuneme také k vám domů. Pátým rodinně-školkovým projektem bude výroba kaše (postup v příspěvku na FB). Děti budou za účast v projektu sbírat razítka, každý měsíc mohou získat jedno, maximum je deset. Ukončení projektu a odměňování účastníků bude v červnu 2022. Fotky/videa můžete vkládat do komentářů na FB.

Číst dále ...
Výjezdový lyžařský kurz (LEDEN 2022) - pouze pro předškoláky. Hlásit se můžete do 22. prosince 2021.

Číst dále ...
Každý rok se již tradičně věnujeme projektu "BAREVNÝ ROK", který máme letos poprvé spojený s pohádkami.Každý měsíc budeme činnosti směřovat odpovídající barvě, pohádce, budeme zpívat, kreslit, hrát divadlo, stříhat, modelovat...a napadlo nás, že pohádku přesuneme také k vám domů. Třetím rodinně-školkovým projektem bude výroba řepkového razítka. Děti budou za účast v projektu sbírat razítka, každý měsíc mohou získat jedno, maximum je deset. Ukončení projektu a odměňování účastníků bude v červnu 2022. Fotky můžete vkládat do komentářů na FB.

Číst dále ...
Ve spolupráci s vámi každoročně podporujeme neziskovou organizaci www.fondsidus.cz, která dlouhodobě finančně a materiálně podporuje nemocné děti. Pokud máte zájem tuto organizaci podpořit, můžete si na své třídě zakoupit soubor her Zelníčkovi (cena 100,- Kč) nebo Pohádkové lepíky (cena 50,- Kč). Celá částka poputuje na konto Fondu Sidus. Předem vám mnohokrát děkujeme.

Číst dále ...
V pátek 3. prosince 32021 máme ve školce tematické dopoledne. Mockrát vám, naši milí rodiče, děkujeme za pomoc.

Číst dále ...
V úterý 30. listopadu 2021 máme v mateřské škole třetí "barevný" den. Předem děkujeme rodičům za spolupráci.

Číst dále ...
ZMĚNA celodenní akce: Čekání na Martina...

Číst dále ...
Ve čtvrtek 4. listopadu 2021 máme po celé dopoledne Strašidlácký den v KOSTÝMECH.

Číst dále ...
V úterý 2ž. října 2021 máme v mateřské škole druhý "barevný" den. Předem děkujeme rodičům za spolupráci.

Číst dále ...
Rodinné dýhování proběhne v úterý 26. října 2021.

Číst dále ...
Odměny za Letní soutěž jsou nachystány.Pro každého Centrumáčka, který nám o prázdninách poslal fotku čeká pexeso + 2 odměny podle vlastního výběru.

Číst dále ...
Každý rok se již tradičně věnujeme projektu "BAREVNÝ ROK", který máme letos poprvé spojený s pohádkami.Každý měsíc budeme činnosti směřovat odpovídající barvě, pohádce, budeme zpívat, kreslit, hrát divadlo, stříhat, modelovat...a napadlo nás, že pohádku přesuneme také k vám domů. Druhým rodinně-šmolkovým projektem bude výroba koblížku. Děti budou za účast v projektu sbírat razítka, každý měsíc mohou získat jedno, maximum je deset. Ukončení projektu a odměňování účastníků bude v červnu 2022. Fotky můžete vkládat do komentářů na FB.

Číst dále ...
Ve čtvrtek 23. září 2021 máme v mateřské škole první "barevný" den. Předem děkujeme rodičům za spolupráci.

Číst dále ...
Každý rok se již tradičně věnujeme projektu "BAREVNÝ ROK", který máme letos poprvé spojený s pohádkami.Každý měsíc budeme činnosti směřovat odpovídající barvě, pohádce, budeme zpívat, kreslit, hrát divadlo, stříhat, modelovat...a napadlo nás, že pohádku přesuneme také k vám domů. Prvním rodinně-šmolkovým projektem bude stavba boudy - budky. Děti budou za účast v projektu sbírat razítka, každý měsíc mohou získat jedno, maximum je deset. Ukončení projektu a odměňování účastníků bude v červnu 2022. Fotky můžete vkládat do komentářů na FB.

Číst dále ...
V pondělí 13. září 2021 bude v kanceláří vedoucí školní jídelny, paní Marcely Postránecké, probíhat výběr plateb. Rodičům, kteří JIŽ mají nastavené INKASO, se platy automaticky stáhnou z účtu.Děkujeme.

Číst dále ...
Moc se na vás ve středu 1. září 2021 těšíme.

Číst dále ...
Krásný první školní den, naši milí prvňáčci.

Číst dále ...
Třídní schůzky se konají vždy na dané třídě, začátek je stanoven na 15:30 hodin. Žádáme rodiče o dodržování aktuálních hygienických opatření MŠ (jeden rodič na dítě, řádně nastavený respirátor po celou dobu konání třídních schůzek, použití desinfekce u vchodu do MŠ). Děkujeme a moc se na vás těšíme.

Číst dále ...
Naši milí rodiče, děkujeme vám za přečtení a respektování našich nastavených pravidel.

Číst dále ...
Rozhodnutí o přijetí/nepřijetí dětí k předškolnímu vzdělávání od 1. září 2021.

Číst dále ...

100

dětí
v MŠ


4

třídy
v MŠ


10

odborných
pedagogů


200

aktivit
přes rok

"Učit se bez přemýšlení je zbytečné. Přemýšlet bez učení je nebezpečné."

Konfucius

"Vzdělání je to, co nám zůstane, když zapomeneme všechno, co jsme se naučili ve škole."

Karel Čapek

„Učte se, jako byste se hnali za někým, koho nemůžete dohonit, a jako by to byl někdo, koho nechcete ztratit!“

Konfucius

„Pamatujte si, že dokud budeme generálům platit víc než učitelům, nebude na světě mír.“

Jan Masaryk

„Vzdělání moudrému ukazuje, jak málo ví, a hloupému dává iluzi, že ví hodně.“

Julian Tuwim
Copyright © 2004-2020 Základní škola a Mateřská škola U Studny v Karviné. Všechna práva vyhrazena. Kopírování textů nebo obrazové dokumentace pouze se souhlasem provozovatele.